Beroun obdržel tisíce ochranných roušek od Nadace Tipsport

Nadace Tipsport věnovala městu Beroun čtyři tisíce vysoce kvalitních ochranných roušek pro opakované použití.

„Oslovil jsem Nadaci Tipsport, která v mnoha směrech podporuje život na Berounsku, s prosbou o pomoc při shánění ochranných prostředků pro místní lékaře, ale třeba i pro pracovníky sociálních služeb a ostatní občany z Berounska, kteří je ke své práci nutně potřebují,“ říká místostarosta Berouna za Nezávislé Berouňáky Dušan Tomčo. 

„Na výzvu Nadace Tipsport okamžitě zareagoval jeden z našich dodavatelů, a tak se nám poměrně rychle podařilo zajistit pro města i přímo naše zaměstnance dodávku kvalitních roušek. Z pěti tisíc kusů jich čtyři tisíce věnujeme Berounsku,“ přidává reakci generální ředitel Tipsportu Petr Knybel. 

„Koncem března si zástupci města převzali zásilku roušek přímo z automobilu, aby se celý proces co nejméně komplikoval, a následně je rozdali a rozvezli na určená místa,“ doplňuje ředitelka Nadace Tipsport Lucia Štefánková.

Roušky splňují veškeré certifikace, jsou pratelné a mají garantovanou schopnost použití i po 50 pracích cyklech (na 60 stupňů). Pro zvýšení účinnosti roušky je dobré materiál po každém praní přežehlit.

Sázková kancelář Tipsport sídlí ve středočeském Berouně a je jedním z největších zaměstnavatelů v regionu, dlouhodobě podporuje různorodé charitativní, sportovní i občanské aktivity města Beroun i jeho okolí. Nadace Tipsport vznikla teprve před třemi lety, ale už patří k desítce největších firemních nadací v zemi. Svoji podporu zaměřuje například na celorepublikové ekologické projekty Sázíme budoucnost, lokální projekt sdílených elektrokol pro obyvatele Berounska a s občanským sdružením Post Bellum podporuje slavné československé sportovce v projektu Tipsport pro legendy.