Skvělá zpráva! Beroun bude mít sdílená elektrokola pro rychlé přesuny

Být moderním městem, podporovat zdravý životní styl, odlehčit dopravě a zjednodušit mobilitu obyvatel. To byl jeden z hlavních bodů programu Nezávislých Berouňáků. První zásadní krok přichází už teď. Sdružení se podařilo dojednat zásadního donátora pro projekt tzv. „e-bike sharingu“, který nebude mít v České republice obdoby.

Na 14. února svolal lídr Nezávislých Berouňáků a místostarosta města Dušan Tomčo na berounskou radnici schůzku, na níž novinku představil i zástupcům okolního Králova Dvora, Hýskova a Tetína. Na jejich území se totiž s pilotním projektem sdílených elektrokol počítá. Nejdůležitější zprávou však je, že Nezávislým Berouňákům se podařilo dojednat patnáctimilionový příspěvek od Nadace Tipsport a více než pětimilionový od společnosti nextbike Czech Republic (dceřinná firma německé nextbike GmbH, působicí v 27 zemích světa a cca 200 městech), která bude síť elektrokol provozovat.

Tyto peníze pokryjí většinovou část nákladů. Znamená to, že po registraci ve speciální mobilní aplikaci bude prvních 15 minut dopravy na elektrokole zdarma! Současná podoba projektu, jehož spuštění se plánuje už na letní měsíce tohoto roku, počítá s deseti dobíjecími stanicemi na strategických místech města Berouna a dalšími třemi v Králově Dvoře, po jedné pak na Tetíně a v Hýskově.

V současné době finalizuje nextbike kromě Berouna další projekty v Latinské Americe, Německu, Polsku či Velké Británii!

„O tom, v jakém stádiu se projekt e-bike sharingu nachází, vás budeme informovat. Budeme také rádi za jakoukoliv zpětnou kterou nám obyvatelé našeho regionu dají,“ dodává místostarosta Berouna Dušan Tomčo.