Na scéně s Kubišovou? Životní zážitek

Hudebník Josef Štěpánek, šestka kandidátky Nezávislých Berouňáků, byl přímo na podiu a vystupoval se všemi hvězdami, které se představily během vzpomínkového koncertu k výročí srpnových událostí z roku 1968.

 

Jste zvyklý doprovázet špičkové interprety. Jaký to byl ale pocit, když jste se postavil před plný Václavák u takhle významné příležitosti?

 

Jedním slovem skvělý. Celá akce byla důstojná, sympatická, skvěle obsazená a hráli jsme výborné písničky ze 60.let. A abych byl úplně upřímný, museli jsme se přeci jenom dost věnovat muzice. Když před sebou máte po stopadesáté stejný program, zbyde vám čas si všímat okolí. Když ale hrajete písničku poprvé, v novém aranžmá a rovnou před tolika lidmi, máte co dělat.

 

Máte k některému hitu, které jste hráli, zvláštní vztah? Který jste si nejvíc užil? Co třeba Slunečný hrob od Radima Hladíka?

 

Všechny songy, které zazněly, jsou pro mě výjimečné. Jsou z období, kdy vznikaly skvělé skladby, které mají dodnes velkou sílu. Nejemotivnější byla Modlitba Marty Kubišové. Paní Marta má neuvěřitelné charisma a v kombinaci s tak mimořádnou příležitostí to byl životní zážitek.

 

A nakonec – můžeme vás v nejbližší době vidět v akci i v Berouně?

 

O žádném vystoupení v Berouně v nejbližší době nevím, ale například s Radůzou tu koncertujeme pravidelně a už se na to těším. Hraji téměř denně, ale doma je to speciální.