Nezávislí Berouňáci jdou posedmé do voleb

Sdružení Nezávislí Berouňáci se chystá do komunálních voleb. Na správě města se úspěšně podílí už od roku 1994. Na kandidátce nechybějí stávající zastupitelé ani nové tváře. Hlasování se uskuteční 5. a 6. října 2018.

Do voleb jde celkem 21 osobností. Lídrem kandidátky se stal finanční konzultant Dušan Tomčo. Bývalý akademický vicemistr ČR v dlouhém triatlonu a spoluzakladatel aktuálně nejúspěšnějšího triatlonového klubu v České republice vstupuje do politiky ve dvaačtyřiceti letech.

Nikdy jsem, stejně jako naprostá většina kolegů, nebyl členem žádné politické strany. To je ale podle mého názoru pro práci na úrovni zastupitelstev dobře. Nezávislí se nemusejí ohlížet na vedení partaje, které má vždycky svoje zájmy. Naopak, mohou se řídit jen tím, co je pro město a občany v dané chvíli nejlepší. A to je i náš cíl,“ říká Dušan Tomčo.

Ze druhého místa kandiduje zástupkyně ředitele Jungmannovy ZŠ Eva Chlumská, třetí je další pedagožka Olga Chocová, čtvrtý majitel reklamního studia Radek Dolejš a pátá lékařka Kateřina Táborská.

Nezávislí Berouňáci staví svůj program na pěti základních bodech, které jsou pro město klíčové. Doprava se točí hlavně kolem průjezdnosti centra a nového mostu přes řeku Berounku. Školství počítá s výstavbou nové školky a rekonstrukcí či rozšířením řady stávajících školek a škol. Dopravu za vzděláním mají usnadnit speciální autobusy.

Pro oblast investic je cílem dodržení vyrovnaného nebo přebytkového rozpočtu a uvážlivé čerpání dotací. Koncept tzv. chytrého města předpokládá zjednodušení každodenního života občanů ve vztahu k radnici díky moderním technologiím a energetické úspory. Volný čas řeší neustále se rozšiřující nabídku v oblastech kulturního a sportovního vyžití.