Čtyři roky ve znamení investic

Jedno volební období trvá v komunální politice 48 měsíců. Za takovou dobu se dá leccos naplánovat, vyprojektovat, nacenit i postavit (nebo opravit). Na co všechno jsme se na radnici podívali mezi roky 2014 a 2018?

 

Už v roce 2014 jsme zahájili rekonstrukci KD Plzeňka. Vzpomenete si, že galavečerem, kterým jsme všichni oslavili znovuotevření, provázel frontman kapely Žlutý pes Ondřej Hejma? Plzeňka už skoro tři roky znovu slouží nejrůznějším kulturním akcím pro děti i dospělé.

Rok 2015 byl důležitý nejen proto, že jsme si připomněli 750 let od první písemné zmínky o našem městě. Zároveň jsme se rozhodli udělat z ulic Palackého a U Plzeňské brány pěší zóny a otevřeli jsme Muzeum berounské keramiky.

Na podzim roku 2017 se okolo Plzeňské brány objevilo lešení. Součást historického hradebního opevnění nutně potřebovala opravit omítku a střešní krytinu. Část peněz poskytlo ministerstvo kultury, většina šla z městského rozpočtu. Patřičnou péči dostala také Pražská brána.

Kromě nezbytných oprav některých ulic, stavbou autobusového nádraží a přidávání nových parkovacích míst jsme se věnovali také tomu, aby bylo v Berouně možné si pořádně zasportovat. Novou podobu získaly areály Na Vorlu a v Hlinkách či u ZŠ a MŠ Drašarova. Na cyklostezce do Srbska se objevila úplně nová lávka. Na jaře 2016 se do správy města vrátil zimní stadion. Po nezbytných úpravách slouží ledová plocha od podzimu 2018 nejen pro hokej, krasobruslení a curling, ale také jako plocha pro veřejné bruslení.