Nezávislí Berouňáci


Projekty a stavební práce za více než 40 milionů korun se podařilo v Berouně dokončit už během prvního čtvrtletí letošního roku. Práce na další více než desítce významných investičních projektů v souhrnu za více než 140 milionů korun jsou nyní v plném proudu. Rozsáhlé investice se daří realizovat díky dobře připraveným projektům a velmi dobrému hospodaření města.

V prvním čtvrtletí bylo dokončeno několik investičních projektů na mnoha místech v Berouně. Nový povrch dostaly hned tři ulice. A to části ulic Kollárova a Preislerova, které se tak v blízkosti školy staly bezpečnějšími. Kompletně nového povrchu se dočkal i hlavní průtah městskou částí Jarov. Významným dopravním počinem bylo otevření nového parkovacího domu U Černého koně. V únoru bylo otevřeno nové Muzeum berounské keramiky a krátce nato se veřejnosti poprvé otevřelo i moderní a rozšířené Městské informační centrum na Husově náměstí.

 

 

Ještě nikdy nebylo na radnici rozpracováno tolik projektů současně. Na jejich financování se nám v mnoha případech podařilo získat dotace a to hlavně díky pečlivě připraveným projektům. Potřebnou finanční spoluúčast jsme zase schopni pokrýt díky velmi dobrému hospodaření,“ uvedla berounská starostka Šárka Endrlová.

Další významné projekty jsou nyní v plném proudu. Největší investiční akcí je přitom přesun autobusového nádraží k vlakovému. Již se buduje nový kruhový objezd i komunikace. Díky dotaci se opravují další povrchy ulic Okružní a Pod Homolkou. V centru se buduje pěší zóna v ulicích Palackého a U Plzeňské brány.

 

Radnice rovněž investuje do vzhledu městských budov a centra města. Novou fasádu v roce, kdy si Beroun připomíná 750. výročí od první písemné zmínky, dostává například rohová budova úřadu čp. 69 Na Nové. Opravují se i městské brány a brzy ve městě přibyde i nová květinová výzdoba.

Na třicet milionů korun se podařilo Berounu získat na zateplení dvou školních areálů. Zateplení a výměny oken se dočká všech pět pavilonů 2. ZŠ, ale i rozlehlá budova MŠ Drašarova.

Na své si ale přijdou i sportovci. Další získaná dotace totiž putuje na výstavbu nového víceúčelového hřiště u 3. ZŠ na Wagnerově náměstí. Projekt současně zahrnuje i rekonstrukce tří sportovišť Na Vorlu, v Hlinkách a ve sportovním areálu 2. ZŠ.

Samostatnou kapitolou je rekonstrukce Kulturního domu Plzeňka, kde práce probíhají naplno. Věřím, že lidé si budou moci nové prostory prohlédnout během dne otevřených dveří v červnu,“ řekla starostka Šárka Endrlová. Naplno se Plzeňka otevře už v září.


© Copyright 2010-2014 Nezávislí Berouňáci | Všechna práva vyhrazena
info@nezavisli-berounaci.cz