Nezávislí Berouňáci


Když byl loni 5. listopadu Josef Urbánek zvolen novým berounským místostarostou, nikdo netušil, že bude v této funkci působit jen necelých pět měsíců. Ani on sám. Koncem března se Josef Urbánek rozhodl z postu místostarosty, radního i zastupitele odstoupit.

 

Důvody velmi otevřeně objasnil ve svém osobním článku v dubnovém čísle Radničního listu, ale i na stránkách Berounského deníku či Kurýra. „Asi jsem byl velmi naivní, když jsem si představoval práci nových i staronových zastupitelů tak, že většinu své energie věnují ve prospěch svému městu. Jsem zaskočen a znechucen jednáním a přístupem některých opozičních zastupitelů, jejichž cílem je pouze škodit,“ uvedl Urbánek při svém odchodu, který důkladně zvažoval. Definitivně se rozhodl po březnovém veřejném zasedání zastupitelstva, které ho podle jeho slov „definitivně srazilo na kolena“.

Mrzí mne to. Do voleb jsem šla jako lídr za Nezávislé Berouňáky s Josefem Urbánkem na druhém místě kandidátky. Netajili jsme se tím, že pokud ve volbách uspějeme, budeme ho navrhovat jako místostarostu pro oblast dopravy a sportu. Je ho škoda jako člověka i jako odborníka na oblasti, které měl na starost,“ konstatovala Šárka Endrlová, která zůstává v čele města jako starostka.

Josefa Urbánka v roli zastupitele vystřídá první náhradník na kandidátce Nezávislých Berouňáků, který vzešel z loňských komunálních voleb. Je jím pedagožka Eva Chlumská, která učí na prvním stupni základní školy v Berouně a současně je majitelkou a instruktorkou spinningového centra. Narodila se v roce 1969 v Berouně. Nikdy nebyla členkou žádné politické strany, za Nezávislé Berouňáky kandidovala v roce 2014 podruhé. Slib zastupitele by měla složit na dubnovém veřejném zasedání.


© Copyright 2010-2014 Nezávislí Berouňáci | Všechna práva vyhrazena
info@nezavisli-berounaci.cz