Nezávislí Berouňáci


První turisté zavítali ve čtvrtek 26. února do nového a rozšířeného informačního centra na Husově náměstí. Jejich první dojmy jsou pozitivní.

 

Je to šmrncovní, neokoukané a moderní,“ pochvalovala si jedna z návštěvnic. K dispozici jim byly dvě ochotné pracovnice, které je seznamovaly s novinkami v modernizovaném íčku. Největší zájem budila obří hra v čítárně informačního centra. S pomocí obrazovky zde mohou dospělí i děti hledat největší symboly Berounska, ať již známé rodáky, osobnosti, památky, nálezy, budovy a jiné. Hra je určena pro jednotlivce i páry. Čítárna se nachází vpravo při vstupu do pasáže Na Nové. Zde si mohou návštěvnici pročíst knihy a publikace o Berounu a posedět v příjemném prostředí, kde si bude v blízké budoucnosti možné dát i šálek kávy.

 

Kancelář íčka se přesunula do původních prostor trafiky. Místnosti dominuje dalekohled, jehož otáčením může návštěvník zamířit na konkrétní snímek zdobící stěny informačního centra. Na obrazovce se následně objeví snímky a video z dané lokality ležící na Berounsku. Informační kancelář je laděná do syté modré barvy. Nechybí tu ani vitrína se sbírkou medvědů nebo propagačními předměty. Změn doznala i pasáž, kterou zdobí dřevěné lavičky připomínajícími kupé ve starých vagonech.


© Copyright 2010-2014 Nezávislí Berouňáci | Všechna práva vyhrazena
info@nezavisli-berounaci.cz